Polityk PSL: Duda wygrał z pomocą niedouczonych wschodniodebili

REKLAMA

Były wiceminister rolnictwa w rządzie PO-PSL i członek Rady Naczelnej PSL Andrzej Butra skomentował na Facebooku zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Jak podkreślił, zdecydował o tym „je******ty durny naród”.

Butra, który obecnie jest radnym powiatowym w Kluczborku, w innym z wpisów doprecyzował, że kandydat PiS odniósł zwycięstwo z pomocą „niedouczonych wschodniodebili”.

W rozmowie z portalem „nto” działacz ludowców stwierdził, że zdaje sobie sprawę, iż język, którego używa, to mowa pogardy. – To jest pogarda, bo ci ludzie są dnem tego narodu! – oświadczył były wiceminister.

REKLAMA

– Proszę napisać, że ci wyborcy ze Wschodu, którzy zdecydowali o wynikach tych wyborów, to ciu*e i niech spier****ą na Białoruś! – doprecyzował.

Rzecznik PSL w Opolu Marcin Oszańca poinformował w środę, że za swoje wpisy pod adresem wyborców PiS Butra stanie przed sądem partyjnym.  Sam działacz przeprosił później na Facebooku za swoje opinie, tłumacząc je tym, że „od dłuższego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi, które miały wpływ na jego zachowanie”.

https://twitter.com/waldemarkowal/status/1283371322144423937

REKLAMA

Podziel się: