Donbas
Fot. Viktoria Czarkowska Twitter

Zajmująca się ewakuacją cywilnej ludności Viktoria Czarkowska regularnie publikuje w sieci nagrania zarejestrowane w Ukrainie. Wiele z nich zyskuje setki tysięcy wyświetleń, a większość potrafi wzruszać.

Od ponad roku Ukraina znajduje się pod ostrzałem Rosji. W wyniku zainicjowanej przez wojska Władimira Putina wojny setki tysięcy osób straciło dach nad głową, natomiast tysiące niewinnych Ukraińców zginęło na skutek walk.

Polscy internauci zwrócili uwagę na konto Viktorii Czarkowskiej na Twitterze. Kobieta relacjonuje tam swoje działania prowadzone na terenie Donbasu. Polka zajmuje się ewakuacją cywilnej ludności do bezpieczniejszego regionu.

Na jednym z nagrań widać, jak Czarkowska prowadzi auto, a w tle słychać wybuchy. „Wyjątkowo głośno dzisiaj” – napisała Polka. Nagranie ma ponad 375 tys. wyświetleń i cały czas bije rekordy popularności. „Szacunek dla Ciebie! Możesz tego nie widzieć, ale jesteś bohaterem!” – napisał internauta z zagranicy.

Viktoria regularnie publikuje różne nagrania, nie tylko dotyczące pomocy cywilnej ludności. Na jednym z wideo widać, jak pokazywała akcję ewakuowania kota należącego do pary, której dom został zniszczony w wyniku wybuchu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę