wnętrze samochodu
fot. screen Youtube / Auto Repair Guys

Każdy kierowca pragnie, aby w jego aucie zawsze przyjemnie pachniało. Jednak nie każdy chce wydawać pieniądze na drogie preparaty, które przeważnie zawierają mnóstwo chemii. W prosty sposób możesz zrobić samodzielnie tani i efektywny odświeżacz powietrza, który będzie doskonałym zamiennikiem gotowych specyfików.

Sklepowe odświeżacze powietrza do samochodów wcale nie są tanie. Ponadto wdychanie ich może niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie (np. podrażniają drogi oddechowe). Nasz patent na piękny zapach w aucie jest zdecydowanie tańszy i nie przyczynia się do problemów zdrowotnych. Bazuje tylko na 1 produkcie, który na pewno masz w swojej szafce kuchennej.

Skąd bierze się nieprzyjemna woń w samochodzie?

Przyczyn drażniącej woni w samochodzie może być wiele. Z niektórymi możesz sobie łatwo poradzić, właściwie dbając o swoje auto. Pamiętaj głównie o konserwacji wentylacji i klimatyzacji. Poza tym nieprzyjemny zapach może być konsekwencją niezbyt częstego sprzątania wnętrza lub transportowania zwierząt. Zimą i jesienią okropna woń może pojawiać się również wskutek nadmiaru wilgoci.

Patent na miły zapach w aucie za grosze

Nieprzyjemne zapachy rewelacyjnie pochłania kawa. Zdaniem wielu ludzi użycie jej jest znakomitą metodą na smród z lodówki. Możesz z dobrym rezultatem wykorzystać identyczny patent w pojeździe. Do naczynia lub kubeczka wsyp odrobinę kawy (w ziarnach lub zmielonej) i umieść w samochodzie. Ziarna kawy możesz też włożyć do woreczków materiałowych i zawiesić gdzieś w pojeździe (nie czepiaj ich tylko u dołu fotela kierowcy, bo podczas hamowania przedmiot może wkręcić się w nogi). Co ciekawe, kawa świetnie radzi sobie także z wilgocią. Korzystając z tego triku, możesz więc jednocześnie rozprawić się z dwoma problemami.

Inne triki na miły zapach w aucie

Masz w swoim domu odświeżacz powietrza do szafy? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś użył go też do samochodu. Mamy na myśli materiałowy woreczek z kwiatami lub ziołami. Zazwyczaj naturalnym surowcem zapachowym jest lawenda, ale bez problemu możesz sięgnąć np. po miętę, goździki czy tymianek. Inny patent to stworzenie domowego spreju do auta. Będzie Ci potrzebny tylko miały pojemnik z dozownikiem. Wypełnij go wodą i wlej parę kropli swojego ulubionego olejku eterycznego. Korzystanie ze spreju to jednak rozwiązanie chwilowe, które nie działa długo i może okazać się bezowocne w przypadku intensywnego swądu.

Czytaj też: Pomocny preparat WD-40. Nie uwierzysz, do czego się przyda


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę