Połóż w mieszkaniu 1 rzecz. Dotkliwy zapach farby zniknie piorunem

remont w mieszkaniu
fot. Pixabay

Robisz generalny remont? A może tylko delikatnie odnawiasz pomieszczenie? Zarówno w jednej, jak i drugiej sytuacji konieczne jest malowania ścian. Wtedy z pewnością mieszkanie będzie wyglądać lepiej, ale niestety unoszący się w całym domu zapach farby może przyprawiać każdego lokatora o zawrót głowy. Niestety ciężko jest się go pozbyć z wnętrza. Na szczęście nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy jeden prosty sposób, by nieprzyjemny zapach farby zniknął z pomieszczeń dużo szybciej.

REKLAMA

Jak pozbyć się zapachu farby z mieszkania? Najprościej byłoby oczywiście otworzyć okna i zaczekać, aż swąd sam się rozejdzie. Jednak zimą nie jest to takie łatwe. Jeśli zdecydujesz się wraz z pozostałymi domownikami na taką opcję, to najlepiej na czas wietrzenia opuście pokój lub mieszkanie na kilka godzin i zaczekajcie np. u sąsiada.

Pochłaniacze zapachów są w kuchni. Masz do dyspozycji co najmniej 3 rzeczy

Domowe pochłaniacze zapachu farby to:
• ocet,
• soda oczyszczona,
• mielona kawa.

REKLAMA

Bez względu na to, który produkt wybierzesz, sposób działania jest tak na dobrą sprawę identyczny – każdy z powyższych środków ma właściwości higroskopijne, czyli wchłania wilgoć oraz wszelkie substancje wonne. Warto dodać, że patent z konkretnym środkiem (np. sodą) nie zadziała w kilka chwil. Ale wraz z solidnym wietrzeniem przyniesie upragniony rezultat.

Ten proces możesz trochę ponaglić. Wystarczy, że sięgniesz po olejki eteryczne z dyfuzora. Nawet sam możesz zrobić taki specyfik ze skórek owoców cytrusowych. W tym przypadku cytrusowy zapach tymczasowo zakamufluje woń farby.

REKLAMA

Jeśli jednak malujesz bardzo duży metraż, ale perspektywa pełnego wietrzenia nie wchodzi w grę, spróbuj poszukać profesjonalnych preparatów do likwidowania niepożądanych zapachów. Wcześniej zerknij na skład pochłaniacza i sprawdź, czy na etykiecie nie ma jakichś ostrzeżeń, ponieważ niektórych takich wyrobów nie należy stosować jedynie w pustych lokalach z racji na obecność związków drażniących.

Czytaj też: Postaw to w domu. Uciążliwy zapach papierosów zniknie momentalnie