Połóż w ogrodzie. Doprowadzi ślimaki do szału, uciekną do sąsiada

ślimak
fot. Pexels

Boisz się, że w tym roku ślimaki zniszczą twoje uprawy? W takim razie musisz zawczasu ochronić rośliny przed intruzami. Być może „pułapkę” masz już w garażu, a jeśli nie, to udaj się po nią do sklepu budowlanego. Kup kilka arkuszy papieru ściernego. Mimo że to tworzywo utożsamiamy przede wszystkim ze szlifowaniem, to jego zastosowań jest o wiele więcej. Posłuży między innymi do odstraszania ślimaków z działki. Niby skromne narzędzie, a takie funkcjonalne. Spróbuj wystawić je przeciwko żarłocznym szkodnikom.

REKLAMA

Papier ścierny, dostępny w centrach z artykułami budowlanymi, ma rozmaite barwy i mnóstwo potencjalnych klientów zadaje sobie pytanie, czy to wpływa to jakoś na jego działanie? Zwykle nie, ponieważ odcień nie określa kalibru ziarna, jakim obłożony jest materiał. Wyróżniamy gruboziarnisty i drobnoziarnisty papier ścierny. Wybierając go dla siebie, warto zdecydować się na zakup arkuszy o różnej gradacji. Dlaczego? Otóż nie każdy tego typu papier działa równie skutecznie na ślimaki.

Papier ścierny przyda się nie tylko podczas remontu. Zastosuj go w ogrodzie, a efekty przejdą twoje najśmielsze oczekiwania

Zanim zaczniesz usuwać ślimaki z ogrodu, musisz wiedzieć, że papier ścierny może odegrać rolę ostrzałki do nożyc i sekatorów. Ta wiadomość ucieszy ogrodników szczególnie teraz, gdy sezon na wiosenne przycinanie drzewek i krzewów owocowych rusza pełną parą. Papier podziel na małe części, a potem porządnie wypoleruj nim ostrza. Wyszlifowane przedmioty do cięcia zadziałają z pełną mocą, a więc wykonasz prace ogrodowe szybko i zwinnie. Poza tym zostanie ci w kieszeni trochę pieniędzy, bo przecież specjalistyczna ostrzałka nie jest ci już do niczego potrzebna.

REKLAMA

Pora, byś w końcu poznał metodę na wypędzenie ślimaków z ogrodu. Te małe stworzenia wyglądają niewinnie i nie skrzywdzą ludzi, ale chętnie dobiorą się do roślin zasianych w pobliżu domu, o które tak bardzo dbasz. Jeśli zaopatrzyłeś się już w papier ścierny, to możesz wziąć się do pracy. Jest jej naprawdę niewiele. Wystarczy rozmieścić arkusze dookoła roślin, tj. sałata czy sadzonki dyni. Kolczasta struktura „sparzy” ciało przechadzających się po papierze mięczaków. Te odpuszczą sobie dalszą trasę i błyskawicznie przeniosą się do sąsiada. W ten sposób twoje plony zostaną ocalone.

Czytaj też: Weź 1 przyprawę i zrób oprysk do ogrodu. Nornice zwieją i już nie wrócą

REKLAMA

Podziel się: