Polscy neonaziści zaatakowali w stolicy! Mówili, że kochają Hitlera (WIDEO)

REKLAMA

W centrum Warszawy atak na wolontariuszy Food Not Bombs zorganizowała grupa młodych mężczyzn. Agresorom nie podobało się, że były rozdawane posiłki osobom bezdomnym. Sprawcy zaczepiali przechodniów i „hailowali” w metrze.

Zwyczaj cotygodniowego rozdawania jedzenia potrzebującym jak widać nie dla wszystkich jest właściwym działaniem. Na portalu społecznościowym pojawił się film organizacji Food Not Bombs, na którym widzimy atak na wolontariuszy przy wejściu do metra Centrum w Warszawie. Neonaziści zerwali plakat z informacją o darmowych posiłkach i zaczęli się awanturować z wolontariuszami.

REKLAMA

– Chłopcy agresywnie mówili, że pomagamy nierobom i nieudacznikom oraz, że oni kochają wojnę i Hitlera, dlatego są przeciwni naszej akcji. Następnie przeszli do czynów – informują wolontariusze Food Not Bombs.

Miało też dojść do oblania gazem wolontariuszy i wyzwisk. Dostało się też przypadkowym przechodniom. Gdy jeden ze świadków zareagował, został pobity i oblany gazem.

Wszyscy świadkowie skandalicznego zdarzenia są proszeni o pomoc. Jeden z atakujących już został zatrzymany.

REKLAMA

– Nie damy się zastraszyć i dalej będziemy robić co robimy! Za tydzień znowu będziemy rozdawać jedzenie i ubrania w ramach antywojennej i antyprzemocowej inicjatywy Jedzenie Zamiast Bomb! Zapraszamy wszystkie chętne wesprzeć nas osoby w niedzielę o 19:30 na „patelnię” przy wejściu do metra Centrum – informują wolontariusze Food Not Bombs.