Polscy żołnierze zgubili potężną broń! Szuka jej m.in. kontrwywiad

fot. shareinfo.pl

Przez tę bulwersującą wpadkę konieczne było zamknięcie całej jednostki! Podczas ćwiczeń na poligonie w Tczewie (woj. pomorskie) żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) zgubili… karabin snajperski BOR – donosi w poniedziałek Onet.pl. Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend. Od soboty karabinu o dużej mocy nie udało się jeszcze odnaleźć. W zamkniętej jednostce pracują służby, które starają się ustalić, co stało się z zagubioną „snajperką”.

REKLAMA

Karabin wyborowy BOR został zagubiony przez żołnierzy 71 Batalionu Lekkiej Piechoty z Malborka podczas weekendowego szkolenia na poligonie wojskowym w Tczewie (woj. pomorskie). Terytorialsi zauważyli, że BOR-a nie ma z nimi, kiedy powrócili do jednostki w sobotni wieczór – przynieśli do koszar sam pokrowiec bez karabinu w środku.

Jak podaje w poniedziałek portal Onet – w związku z zagubieniem potężnej broni zamknięto batalion i cały poligon, a potem ruszyły poszukiwania. Na miejscu pracują obecnie prokuratura, Żandarmeria Wojskowa oraz Służba Kontrwywiadu Wojskowego.

„Terytorialsi” zgubili karabin snajperski podczas weekendowych ćwiczeń. Snajperki szuka prokuratura, żandarmeria i kontrwywiad wojskowy

W skład 71 batalionu – jak tłumaczy Onet – wchodzą żołnierze zawodowi oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy rotacyjnie pełnią służbę w jednostce przez co najmniej dwa wolne dni w miesiącu. Zgodnie z informacjami, przekazanymi przez portal, podczas weekendowych ćwiczeń na miejscu obecny był dowódca kompanii. Szkolenie prowadził natomiast oficer młodszy stopniem.

REKLAMA

„Potwierdzam, że taki incydent miał miejsce. Broń nadal nie została odnaleziona. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone przez Żandarmerię Wojskową i Służbę Kontrwywiadu Wojskowego i prokuraturę” – powiedział płk Robert Pękala, rzecznik prasowy dowództwa WOT, dla Onetu.

BOR to polski karabinek snajperski produkowany w Zakładach Mechanicznych Tarnów.

Podziel się: