Najnowsze rozwiązania w wielu dziedzinach coraz chętniej i częściej napływają do granic naszego kraju. Za niecałe cztery miesiące w Polsce będzie funkcjonował Skuber, czyli usługa umożliwiająca transport osób i przesyłek na skuterze z kierowcą.

Coraz więcej samochodów na polskich drogach powoduje, że spora część osób decyduje się na dwukołowe środki transportu, jak rower czy skuter. W ten sposób droga przejazdu jest krótsza
o średnio 60% w porównaniu z autami osobowymi, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę duże i zatłoczone miasta. Z myślą o tego typu klientach, powstała nowa usługa, która na stałe ma rozwiązać kwestię korków i wydłużonego czasu dojazdu np. do pracy.

Skuber, bo o nim mowa, reklamowany jest jako ,,Uber dla osób na skuterach”. Podobnie jak w jego przypadku, wystarczy pobrać aplikację na telefon i zamówić przejazd w wyznaczone przez siebie miejsce. Po kursie klient ma oczywiście możliwość wystawienia opinii kierowcy. Pojazdy rzecz jasna będą wyposażone w kaski dla pasażerów, a także w miejsce na podręczne torby oraz peleryny chroniące przez chłodem czy opadami deszczu.

Już teraz znane są koszty usługi. Opłata inicjacyjna wyniesie od czterech do ośmiu złotych (zależnie od miejscowości), natomiast jeden kilometr trasy będzie kosztował 90gr. Kierowcą Skubera może zostać właściwie każdy, ale dopiero po pomyślnym przejściu weryfikacji w postaci rozmowy kwalifikacyjnej, a także ocenie przez niezależnym konsultantów. Szacuje się, że w firmie ma pracować około 69 tysięcy kierowców.

Przewóz osób nie jest jedyną opcją, z jakiej będzie można skorzystać w Skuberze. Startup chce również skupić się na dostarczaniu drobnych przesyłek, których dowóz nie przekroczy 30 minut. W tym przypadku koszt usługi wynieść ma 1,8zł za każdy przejechany kilometr.

Debiut aplikacji w Polsce nastąpi w marcu 2019 roku, a skorzystać z niej będą mogli mieszkańcy 17 miast. Na początek funkcjonować ona będzie w Bydgoszczy, Białymstoku, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze oraz we Włoszczowej.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!