Fot. Picryl.com/Public Domain

Polska kupi 250 najnowocześniejszych na świecie amerykańskich czołgów M1A2 ABRAMS SEPv3.  Pierwsze wozy trafią do naszego kraju już w przyszłym roku i zostaną rozmieszczone w jednostkach przy granicy z Rosją.

O zawarciu kontraktu poinformowali oficjalnie w środę na konferencji prasowej zorganizowanej w Pierwszej Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz wicepremier Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS, który w rządzie Mateusza Morawieckiego odpowiada za bezpieczeństwo kraju, podkreślił, że z maszyn kupionych od Amerykanów „będzie można stworzyć przynajmniej cztery bataliony czołgów, czyli więcej niż to, co jest potrzebne do powołania brygady czołgów”.

– To są czołgi supernowoczesne, które są w stanie dokonywać różnego rodzaju manewrów, a także prowadzić walkę, w tym prowadzić ogień, z ogromną precyzją, ogromną skutecznością. To jest, można powiedzieć, nowa jakość jeśli chodzi o uzbrojenie wojsk lądowych  – charakteryzował Kaczyński zakupione abramsy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę