„Polska to chory kraj”. Lekarze wypuścili spot z Kaczyńskim i Schetyną! (WIDEO)

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie wypuściła spot zatytułowany „Polska to chory kraj”, w którym aktorzy wcielili się w lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetynę i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagranie przedstawia zapaść w służbie zdrowia, której politycy obu największych partii nie zauważają i nie chcą jej zlikwidować. Oprócz internetowego spotu, w miastach pojawiły się również plakaty z napisem „Polska to chory kraj”.

Na filmie aktorzy grają w szachy, co jest metaforą rozgrywki Kaczyńskiego i Schetyny o władzę w kraju. W tym samym czasie obok nich upadają kolejni lekarze, co z kolei symbolizuje tragiczną sytuację w ochronie zdrowia.

– „Polska to chory kraj”. To zdanie powtarzają od lat media, powtarzają politycy, powtarzają obywatele, którym szczególnie mocno doskwierają trudy codzienności. To zdanie słyszymy często z ust naszych pacjentów oczekujących w wielomiesięcznych kolejkach na wizytę u specjalisty albo niemogących otrzymać w aptece potrzebnego leku – mówił Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza, motywując rozpoczęcie kampanii o tej nazwie.

Czytaj także:  Prawybory w PO skończą się kompromitacją? Kidawa-Błońska jako jedyna w Platformie chce walczyć z Dudą o prezydenturę!

Jankowski podkreślił, że „jeśli polski system ochrony zdrowia kuleje, to nie możemy dziś, kiedy ten system na naszych oczach się wali, milczeć albo udawać, że nic się nie dzieje”. – Nie możemy poprzestać na stwierdzeniu „przecież świata nie zbawimy” i po prostu się wycofać – stwierdził, zachęcając do podpisywania manifestu w tej sprawie opublikowanego w internecie.

Z ugrupowań politycznych manifest lekarzy polskich do tej pory poparła tylko Lewica.


Polub ShareInfo.pl

Komentarze