fot. Pixabay

Polska dołącza do kolejki państw, które oferują swoją pomoc Ukrainie. Kraj ten stanął w ostatnim czasie wobec realnej groźby pełnoskalowej agresji ze strony Federacji Rosyjskiej. Rosjanie zgromadzili na granicy z Ukrainą ok. 130 tys. żołnierzy i tysiące jednostek sprzętu pancernego. Polska przekaże Ukrainie broń – powiadomił polsatnews.pl. Pojawiła się także informacja… o nowym sojuszu, w którego skład ma rzekomo wejść Polska.

„W ścisłym kontakcie z prezydentem zapadła decyzja o przekazaniu stronie ukraińskiej amunicji o charakterze defensywnym” – przekazał szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Jak dodał, „tę decyzję finalizuje minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak”.

Soloch przypomniał, że Andrzej Duda rozmawiał w ostatnich z prezydentem Ukrainy w Wiśle. Duda był także obecny podczas konferencji z udziałem Joe Bidena i europejskich przywódców państw, wchodzących w skład NATO.

„W międzyczasie odbył szereg spotkań z przedstawicielami rządu, ministrami, szefami służb, rozmawiał też bezpośrednio z panem premierem. W ostatni piątek mieliśmy Radę Bezpieczeństwa Narodowego, z której popłynął mocny ponadpartyjny przekaz wspólnego stanowiska, jakie elity polskie mają wobec sytuacji na Ukrainie” – stwierdził szef BBN.

Jak dodaje Soloch, w czasie rozmów omówiono kwestię pomocy Ukrainie. „Mówimy o wsparciu politycznym, ale też o pomocy materialnej, zarówno w wymiarze humanitarnym, ale też wojskowym.

Oś Londyn-Warszawa-Kijów? BBC mówi o nowym sojuszu…

Szef BBN odniósł się także do doniesień ukraińskiej sekcji BBC. Z tejże redakcji wypłynęła informacja, że w tym tygodniu należy się spodziewać ogłoszenia… nowego sojuszu. BBC stwierdziło, że powstanie sojusz Wielkiej Brytanii, Polski i Ukrainy, a władze tych krajów dogadują ostatnie szczegóły porozumienia.

Szef BBN potwierdził, że zarówno z Ukrainą, jak i Wielką Brytanią, łączą nas dobre relacje. Wspomniał m.in. o współpracy wojskowej, jednak zastrzegł, że w kontekście informacji BBC nie może udzielać szerszych informacji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę