Autokar Polskiego Busa, jadący z Warszawy do Rzeszowa, przewrócił się na drodze krajowej numer 9 w Nowej Dębie koło Tarnobrzega,wypadając z jezdni.

Autokarem podróżowało około 85 osób, z czego 38 zostało rannych. Poszkodowanych przewieziono do pobliskich szpitali, jedna osoba natomiast została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Mielcu. Ranni mają przede wszystkim urazy kostno-stawowe oraz krwawienia. Ustalono, że siedem pasażerów doznało ciężkich obrażeń.

W akcji ratowniczej brało udział 14 zastępów straży pożarnej i około 60 strażaków. Pomocą służyli też ratownicy z karetek.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło, gdy kierowca odwrócił się w czasie jazdy i zaczął rozmawiać z pasażerką. Wtedy prawdopodobnie autokar zahaczył o latarnię i wjechał do rowu, gdzie przewrócił się na bok. 58-letni kierowca był trzeźwy. Sprawa jest nadal badana przez policję.

Akcja ratownicza została już zakończona. W miejscu zdarzenia trwają działania zabezpieczające. Ruch w tym miejscu jest zablokowany w obie strony, nadjeżdżający kierowcy są kierowani przez policję na objazdy. Utrudnienia mają potrwać jeszcze co najmniej kilka godzin.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę