Fot. Wikimedia Commons/Europejska Partia Ludowa/CC-BY-2.0

Być może już niedługo wszystkie kanały TVN – wchodzące w skład medialnego giganta Discovery –  przestaną być dostępne dla polskich telewidzów. Nie wyklucza tego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdominowana przez PiS.

Do tej pory pojawiały się nieoficjalne informacje, że KRRiT nie przedłuży – wygasającej pod koniec września br. – koncesji na nadawanie w naszym kraju kanałowi informacyjnemu TVN24, który krytykowany jest przez obecny obóz władzy. Obecnie pojawiła się groźba usunięcia z Polski wszystkich kanałów tej grupy medialnej jako konsekwencji wejścia kanałów TVN Grupy Discovery w skład grupy medialnej, która powstanie po fuzji Warner Media z Discovery.

Według KRRiT będzie to złamanie art. 35 ustawy o radiofonii i telewizji, w myśl którego koncesja może być wydana osobie lub firmie z Polski lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W wyniku tego kanały TVN znikną z naszych ekranów, gdyż nie zostaną przedłużone zarówno koncesje na poszczególne kanały TVN, jak również koncesja główna. Pośrednio potwierdził to szef Rady Witold Kołodziejski.

– Chodzi o podmiot, który tę koncesję posiada. Również inne podmioty, które mają dominujący kapitał pozaeuropejski. Polskie podmioty są dyskryminowane w tego typu interpretacji, bo polski podmiot nie może dysponować tak swobodnie jak podmiot europejski, a często jest to sztuczny wehikuł, żeby przenosić te prawa. Sztucznie tworzy się spółki w krajach europejskich, co jest dyskryminujące dla polskich przedsiębiorców. To jest nasz główny problem – stwierdził Kołodziejski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę