Pomarańcze są wskazane dla osób, które walczą z nadmiernymi kilogramami. Podczas stosowania diety często takie osoby cierpią na obniżony nastrój, wtedy właśnie pomóc może pomarańcza!

Jak informuje redakcja Men’s Health, naukowcy odkryli, że związek chemiczny, zawarty w pomarańczy, może zmniejszyć tkankę tłuszczową, a także poprawić nastrój. Sprawdzono to na myszach, które rzeczywiście wyszczuplały, oraz zmniejszyła się liczba płytek miażdżycowych w ich tętnicach. Ponadto nobiletyna, która znajduje się w pomarańczach wiąże się z białkami odpowiedzialnymi za stabilizację naszego rytmu dobowego i regulację metabolizmu.

Pomarańcze są w miarę tanie i dostępne w każdym sklepie z żywnością. Ich dostępność, walory smakowe i zdrowotne są powodem, dla których należy się do nich przekonać. Nobiletyna, jak zaobserwowano, przyczynia się do zatrzymania, a nawet odwrócenia dolegliwości związanych z wiekiem, takich jak spadek wytrzymałości i zły sen, które, jak wiemy, prowadzą do zaburzeń lękowych i depresyjnych.Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę