Pomnik w Licheniu zostanie zmieniony! Wiadomo, kogo będzie przedstawiał

Po filmie braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” obrazującym przypadki pedofilii w polskim kościele pomnik przedstawiający ks. Eugeniusza Makulskiego, znajdujący się przy Bazylice w Licheniu został zasłonięty. Na pomniku oprócz budowniczego bazyliki stała postać papieża Jana Pawła II.

   

Ks. Makulski to jeden z księży, o których mówi się w dokumencie Sekielskich. Miał on wykorzystywać seksualnie nieletnich. W filmie przytoczono list dorosłego już mężczyzny, który ujawnił, że po tym, jak ofiarował uzbierane przez siebie datki na budowę świątyni, dostał od Makulskiego listowne podziękowanie i zaproszenie do Lichenia. Później został przez niego wykorzystany.

Po premierze filmu księża Marianie zasłonili pomnik. TVP3 podało, że teraz zniknął on też z cokołu. Księża opiekujący się Bazyliką zapowiadają, że na to miejsce postawiony będzie pomnik papieża Jana Pawła II. – Pomnik zostanie zmieniony, a inne miejsca, w których jego wizerunek był eksponowany, będą usunięte. Nie oznacza to, że zostanie wykreślony z historii, bo tego się nie da, natomiast ksiądz prowincjał zdecydował o podjęciu takich kroków – takie oświadczenie wydali księża Marianie.

   

Zakon zapowiedział też usunięcie wszelkich obrazów i zdjęć ze świątyni, na których uwieczniony jest ksiądz Makulski

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News