Ponad 60 osób zaraziło się koronawirusem na pogrzebie!

Pogrzeb, który odbył się dwa tygodnie temu w hiszpańskim mieście Vitoria, stał się poważnym źródłem zakażenia koronawirusem. COVID-19 został wykryty u ponad 60 uczestników pochówku.

Jak podaje portal o2.pl, 39 osób spośród zarażonych koronawirusem uczestników pogrzebu pochodzi z prowincji La Rioja, natomiast 25 z prowincji Alava. Hiszpańskie władze poinformowały, że zostały podjęte „drastyczne” i „trudne” działania w celu poddania kwarantannie zakażonych żałobników. Osób. W wybranych częściach miasta Haro w prowincji La Rioja została wprowadzona przymusowa kwarantanna. Domów należących do krewnych zarażonych osób, pilnuje Guardia Civil oraz funkcjonariusze policji.

Czytaj także:  Wałęsa o koronawirusie: Los nam pogroził palcem

Jak się okazuje, wszyscy zakażeni uczestnicy pogrzebu mieli kontakt z 54-letnim mężczyzną pochodzenia romskiego, który prawdopodobnie był źródłem infekcji wirusowej. Mężczyzna w chwili obecnej przebywa w szpitalu. Wspomniany pogrzeb w chwili obecnej uznawany jest za największe źródło zakażenia koronawirusem na terenie Hiszpanii.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.