popękany lukier

Pączek bez lukru jest jak tort bez wisienki. Jest to wręcz niezbędny dodatek do tych specjałów. Niekiedy zdarza się, że lukier jest popękany, co nie wygląda zbyt apetycznie, a w dodatku może wskazywać na niewłaściwe przygotowanie polewy lub gorszą jakość pączków. Całe szczęście jest kilka sposobów, które mogą pomóc wybrać dobre pączki.

Kupując ten rodzaj wyrobów cukierniczych, większość z nas nie zwraca uwagi na ewentualne niedoskonałości i nie do końca uważa, że są one problemem. Każdy łasuch musi wiedzieć o czym one świadczą.

Co oznacza popękany lukier na pączku?

Niekiedy gotowe pączki mogą nas zaskoczyć swoją ceną. Podczas dokonywania zakupu, spójrzmy na lukier. Ten popękany może oznaczać, że pączki były polewane w czasie, gdy były jeszcze gorące. To z kolei może wskazywać na pośpiech, który odbija się ujemnie na jakości.

Innym powodem nieestetycznego popękanego lukru, może być również dodanie do polewy związków przeciwzbrylających. Defekt może być też wyrazem nieodpowiedniego przyrządzenia lukru. Chodzi o nadmierne napowietrzenie w trakcie mieszania.

Poza tym, możliwe jest zastosowanie niewłaściwych proporcji cukru oraz soku z cytryny. Jest też inna opcja – łakocie mogły być zwyczajnie przyciśnięte w czasie transportu.

Bez wątpienia wybredni koneserzy mogą nie być oczarowani takim stanem rzeczy. Na szczęście istnieją rozwiązania, dzięki którym wyłonimy znakomite pączki… a te najlepsze powinny być odrobinę spłaszczone. Ważna jest też złota obwódka na środku. Niepoprawnie wyrobione ciasto w trakcie smażenia zatopi się w tłuszczu, w takiej sytuacji nadaremnie jest szukać znaku wymownego.

Za wysokiej jakości pączki trzeba też więcej zapłacić. Gdy znajdziemy pączka za kilkadziesiąt groszy nie oczekujmy, że będzie wyśmienity. Niska cena może świadczyć o gorszym składzie produktu, a ten powinien wzbudzić naszą sceptyczność. Coraz bliżej tłusty czwartek, ale już teraz możemy sięgnąć po pączki. Kupując je w sklepie, miejmy na uwadze powyższe sugestie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna