Dziki
Fot. Pan A.D. 🇵🇱 Twitter

Na bałtyckich plażach dość często można zaobserwować dziki, które nierzadko podchodzą do turystów. W ostatnich dniach coraz większą popularnością w sieci cieszy się nagranie z Gdyni, gdzie po raz kolejny zwierzęta wystraszyły plażowiczów.

Na niepozornie zaczynającym się filmie widać grupkę około 20 dzików, dorosłych z małymi. W pewnym momencie zaczęły się płoszyć i biec w kierunku ludzi. Na szczęście nikomu nie stało się nic groźnego.

Wśród niektórych plażowiczów dało się zaobserwować niemały strach, ale większość odebrała tę sytuację z uśmiechem. Spora grupa osób zdołała nagrać tę sytuację, co tylko świadczy, że dziki nie chciały wyrządzić nikomu krzywdy.

To nie pierwszy podobny przypadek w Gdyni w ostatnich dniach. 18 maja na jednej z ulic nagrano grupę kilkudziesięciu dzików, które spacerowały ulicą. Zachowały się jednak zgodnie z przepisami – ulicę przecięły przez przejście dla pieszych.

Dziki, podobnie jak większość zwierząt leśnych, unikają konfrontacji z człowiekiem. Dlatego z reguły, kiedy tylko usłyszą, że ktoś się zbliża, po prostu oddalają się w innym kierunku. Bywa jednak, że spotkanie z dzikiem następuje z zaskoczenia – i to dla obu stron.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!