Europosłanka PO Róża Thun oświadczyła w poniedziałek w mediach społecznościowych, że poprosiła o skreślenie z listy członków partii. Jako powód swojej decyzji podała swój brak zgody na prowadzenie „rozgrywek partyjnych” kosztem ogólnoeuropejskich projektów.

– Moje decyzje coraz częściej rozchodzą się z tym, jak głosuje nasza delegacja PO w Parlamencie Europejskim – mówi Thun w nagraniu zamieszczonym na Twitterze w poniedziałek rano.

– Kulminacją było dla mnie wstrzymanie się przez Platformę w głosowaniu przy ratyfikacji decyzji Rady dotyczącej zgody na zasoby własne Unii Europejskiej, czyli tzw. Fundusz Odbudowy. Nie zgadzam się, by słabo prowadzone rozgrywki międzypartyjne odbywały się kosztem projektów mających na celu wsparcie w kryzysie setek milionów obywateli europejskich, w tym obywateli polskich, kosztem całej wspólnoty – oświadczyła europosłanka.

– Mam nadzieję, że moja rezygnacja będzie impulsem do refleksji wewnątrz partii. W Platformie jest wiele znakomitych osób – dodała Róża Thun.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat