Zespół Kwiat Jabłoni zrywa współpracę z Telewizję Polską. Jak wyjaśniają w specjalnym oświadczeniu członkowie zespołu, powodem tej decyzji są działania władz podjęte na rzecz TVP.

Chodzi najprawdopodobniej o podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy przyznającej TVP 2 mld złotych rocznie do 2024 roku. Opozycja domagała się przekazania tych pieniędzy na leczenie chorych na nowotwory.

„W związku z ostatnimi działaniami podjętymi przez władze na rzecz Telewizji Polskiej postanowiliśmy odwołać nasz występ na Festiwalu w Opolu oraz odmówić zagrania podczas innej muzycznej imprezy transmitowanej w TVP. Udział w tego typu wydarzeniach oraz promowanie siebie za pośrednictwem Telewizji Polskiej przestało być dla nas apolityczne”, czytamy na fanpage’u zespołu na Facebooku.

Kwiat Jabłoni tworzy rodzeństwo Kasia Sienkiewicz (wokal, fortepian) i Jacek Sienkiewicz (wokal, mandolina, efekty elektroniczne). Zespół ma na koncie bardzo dobrze przyjętą debiutancką płytę „Niemożliwe”, która ukazała się 1 lutego 2019 roku i zdobyła status Złotej Płyty. Rodzeństwo Sienkiewiczów od początku marca jest w trasie koncertowej „Pożegnanie z niemożliwym”.

https://www.facebook.com/kwiatjabloni/posts/492700508079939

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę