Fot. Facebook.com/GowinJaroslaw

Obradujący w sobotę zarząd Porozumienia nie podjął decyzji o wyjściu tej partii ze Zjednoczonej Prawicy. Lider ugrupowania Jarosław Gowin przedstawił jednak warunki, pod którymi jego formacja dalej będzie współtworzyć koalicję rządową.

W wydanym oświadczeniu czytamy, że partia Gowina nie poprze „zmian podatkowych, zmian w finansowaniu samorządów” proponowanych w Polskim Ładzie przygotowanym przez rząd Mateusza Morawieckiego.

Porozumienie  „nie godzi się na drastyczne podniesienie podatków i danin dla milionów ciężko pracujących Polaków”, oświadczono. Partia domaga się równocześnie „uzupełnienia Polskiego Ładu o rozwiązania, które zagwarantują stabilność finansową samorządów”.

Zarząd Porozumienia oświadczył również, że nie zgadza się na zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji, czyli tzw. lex TVN,  w wyniku których nieprzedłużona zostałaby koncesja dla stacji TVN24.

„Zmiany te narażają nasze państwo na zarzut naruszania zasady wolności mediów, odpychają od Polski potencjalnych inwestorów, a przede wszystkim uderzają w nasz sojusz z USA, stanowiący podstawową gwarancję bezpieczeństwa Polski”, podkreślono.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę