REKLAMA

REKLAMA

Autobus linii 666, należący do PKS Gdynia, w dwa letnie sezony wakacyjne kursuje z Władysławowa na Hel, zatrzymując się w najbardziej popularnych miejscowościach wczasowych, w tym w Juracie, Jastarni, Kuźnicy czy Chałupach. Dzięki niemu turyści mogą zwiedzać atrakcje polskiego wybrzeża. Linia nie podoba się jednak katolickiemu portalowi Fronda pl, który zażądał właśnie jej likwidacji, ponieważ autobus propaguje kult diabła oraz niszczy chrześcijańskie korzenie Polski.

Autor artykułu „Szatańska głupota na Helu. Czyli o »niewinnym« autobusie.” pisze wprost, że „na Helu od lat obecna jest gorsząca propaganda antychrześcijańska, w gruncie rzeczy – wprost satanistyczna”. I nie pozostawia wątpliwości, że numer linii 666, będący Liczbą Bestii z Apokalipsy św. Jana, jest na to dowodem.

REKLAMA

„Sam autobus linii 666 jadący na Hel nikogo do piekła nie wpędzi. Wywołuje jednak niepoważne uśmieszki. Jest niewielką kroplą, która w połączeniu z dziesiątkami czy setkami innych obecnych w przestrzeni publicznej elementów satanistycznych (by wymienić jedynie Halloween, czy wskazać na filmy, gry komputerowe, muzykę, odzież z wizerunkami diabłów itp.) sprawia, że grozę śmierci duszy i oddzielenia od miłości Boga traktuje się mniej serio”, stwierdza Fronda.pl.

Portal krytykuje przy tym fakt, że w Polsce nie wolno promować komunizmu czy faszyzmu, natomiast promowanie diabła, „czyli faktycznej przyczyny ich istnienia” jest dozwolone. Apeluje też do kierownictwa PKS Gdynia o zmianę numeru linii. A jeśli przewoźnik odmówi, zapowiada zwrócenie się z interwencją do „stosownych organów państwa polskiego”.

REKLAMA

„Linia autobusowa 666 kursująca na Hel, mówiąc krótko i dosadnie, godzi w chrześcijański porządek państwa polskiego i jego fundamenty, a stąd – w dobro nas wszystkich”, podkreśla Fronda.pl.
Bartosz Milczarczyk ze spółki PKS Gdynia zdecydowanie odrzuca te zarzuty.

– Kilkanaście lat temu zmienialiśmy polski model nazywania swoich linii tylko nazwami końcowych przystanków i zamieniliśmy to na europejski: z numerami, bo to ułatwienie dla pasażerów – mówi. – Wszystkie numery linii autobusowych, które organizuje spółka PKS Gdynia, składają się z trzech cyfr, rozpoczynając się od cyfry 6. Trasy w powiecie puckim mają numery od 650 do 669. Jasne było, że któraś z nich musi jechać do Helu. Linia z Dębek do Helu kursuje przez dwa miesiące w roku i nie jest odbierana przez pasażerów negatywnie – podkreśla Milczarczyk.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA