– Chcieliśmy ogłosić powstanie nowej siły społeczno-politycznej w Polsce o nazwie Stowarzyszenie dla Polski. Siła ta będzie miała za zadanie przede wszystkim aktywizację młodego pokolenia w naszej ojczyźnie – poinformował Adam Andruszkiewicz, poseł koła Wolni i Solidarni, na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Stowarzyszenie będzie się domagać wprowadzenia w administracji publicznej parytetów dla młodych ludzi. W ocenie Andruszkiewicza, młode pokolenie jest niedowartościowane w polskim życiu politycznym.

– Chodzi o to, by urzędy rządowe i samorządowe miały obowiązek zatrudniania, być może również na stanowiskach kierowniczych, ludzi poniżej 30. roku życia. Chcemy przełamać pewien układ, który się wytworzył, i całkowicie blokuje wymianę elit w państwie polskim – wyjaśnił parlamentarzysta koła Wolni i Solidarni.

Priorytetem tworzonego przez posłów Adama Andruszkiewicza i Jarosława Porwicha Stowarzyszenia dla Polski ma być też doprowadzenie byłego premiera Donalda Tuska przed Trybunał Stanu. Działacze nowej organizacji zapowiedzieli, że nie dopuszczą, by szef Rady Europejskiej po zakończeniu kadencji w Brukseli wrócił kiedykolwiek do krajowej polityki.

– Uważamy jego rządy za bardzo szkodliwe, wręcz złodziejskie. Nie ukrywam też, że będę chciał mobilizować społeczeństwo do tego, aby zablokować powrót Platformy Obywatelskiej do władzy – zapowiedział Andruszkiewicz.

Parlamentarzysta poinformował jednocześnie, że będzie namawiał Prawo i Sprawiedliwość do złożenia w Sejmie wspólnego wniosku w sprawie postawienia Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna