Poseł PiS Przemysław Czarnek podczas wywiadu udzielonego prawicowej Telewizji Republika wypowiedział się na temat majowych wyborów prezydenckich, do których przeprowadzenia mimo pandemii koronawirusa prze partia Jarosława Kaczyńskiego.

– Wybory są zarządzone na 10 maja, więc muszą się odbyć. To jest obowiązek władzy – zorganizowanie i przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnym terminie – przekonywał polityk partii rządzącej.

Czarnek nawiązał również do obostrzeń związanych z zachorowaniami na COVID-19. Został zapytany o to, czy dobrym pomysłem były tzw. godziny seniorów, które mają obecnie być zniesione. Odpowiedział, że „nie chodzi o to, czy to był dobry pomysł”, gdyż „na pewno nie wszystkie obostrzenia były 100-procentowo trafione”.

Polityk PiS podkreślił natomiast, że najważniejsze są wielkie osiągnięcia rządu Mateusza Morawieckiego w zwalczaniu COVID-19. Sukcesów tych zazdrości nam cała Europa Zachodnia, a władza musi je jak najbardziej nagłaśniać.

 – Tu nie chodzi o to, żeby chwalić się 100-procentowym trafieniem w ograniczenia tylko konsekwencjami i skutecznością w zwalczaniu koronawirusa i tutaj chwalić się absolutnie my jako społeczeństwo, państwo polskie, możemy i dostrzegają to wszyscy na zachodzie Europy – stwierdził Czarnek. – Dostrzegają to prezydenci innych państw to jest prezydent Słowenii, który składa gratulacje Polsce z powodu takiego poradzenie sobie z koronawirusem – spuentował.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę