Poseł PiS Przemysław Czarnek w internetowej telewizji wPolsce skrytykował konwencję stambulską, której zadaniem jest ochrona kobiet przed dyskryminacją i przemocą domową. Pod koniec lipca minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że złożył formalny wniosek do resortu rodziny o jej wypowiedzenie przez Polskę.

Czarnek, odnosząc się do konwencji stambulskiej, podkreślił, że ten akt prawny jest „niezwykle szkodliwy”, gdyż „stawia rodzinę, tradycyjną rodzinę w złym świetle jako przyczynę przemocy wobec kobiet”. – Przecież to jest postawienie sprawy na głowie – powiedział.

Zdaniem polityka partii Jarosława Kaczyńskiego w tradycyjnych rodzinach chrześcijańskich w Polsce przemoc domowa występuje zdecydowanie rzadziej niż w innych.

– Proszę zwrócić uwagę, że w tych częściach Europy, mówię tu przede wszystkim o wchodzie Polski, gdzie tradycyjna rodzina żyje zgodnie z konstytucją i wartościami chrześcijańskimi, przemocy domowej i przemocy wobec kobiet jest zdecydowanie mniej niż na zachodzie Polski czy na zachodzie Europy – oświadczył Czarnek.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę