Przed kilkoma dniami były premier Donald Tusk skrytykował posłów Koalicji Obywatelskiej za popieranie projektu PiS zwiększającego pensje politykom. Teraz został ostro zaatakowany przez jednego z posłów Koalicji Obywatelskiej, której główną siłą jest Platforma Obywatelska.

Tusk napisał na Twitterze, że „opozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie, i to w czasie kryzysu, nie ma racji bytu”. „Po prostu. Ogarnijcie się, proszę”, zaapelował, kierując swoje słowa przede wszystkim do parlamentarzystów PO i KO.

W odpowiedzi proszący o zachowanie anonimowości poseł KO zarzucił byłemu szefowi Rady Europejskiej zbyt wysokie zarobki na tym stanowisku.

– Sam zarobił miliony w Brukseli, a nas śmie pouczać. My mamy biedować. Broniliśmy go, gdy prawica wyciągała mu, ile będzie zarabiał jako szef Rady Europejskiej, broniliśmy też jego innych decyzji, ale już dosyć – powiedział parlamentarzysta KO tygodnikowi „Wprost”.

Zdaniem polityka krytyka, która spadła na posłów partii Borysa Budki ze strony Tuska, wynika stąd, że były lider PO „zamierza wspierać polityczny projekt Szymona Hołowni”. – Dlatego postawił na osłabienie albo wręcz rozbicie Platformy – mówił poseł KO o Tusku.

Jego zdaniem obecny przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, do której należy też PO, chce również w ten sposób zemścić się na Rafale Trzaskowskim. Kandydat KO na prezydenta wielokrotnie w czasie wystąpień w kampanii wyborczej wysyłał Tuska na polityczną emeryturę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę