Jacek Wilk zamieścił na Twitterze wpis z grafiką, w której porównał Jarosława Kaczyńskiego do koronawirusa. Internauci popierający PiS uznali tweet posła Konfederacji za skandaliczny, dając temu wyraz w licznych komentarzach. Wilk jednak krytyką się nie przejął. „Banujemy PiStrolli całymi seriami, czysta przyjemność”, napisał.

Post Wilka, który wywołał taką burzę w sieci, dotyczy forsowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy wymiaru sprawiedliwości. „Mamy już poważny kryzys konstytucyjny, w którym naruszono trójpodział władzy: zaczął się od tego, że rząd przestał wykonywać wyroki sądów. To może oznaczać, że sądy nie będą wykonywać ustaw rządu a co gorsze –że obywatele wezmą przykład z rządu i również »oleją« sądy i ich wyroki”, ocenił poseł Konfederacji.

Do swojego postu parlamentarzysta dołączył grafikę przedstawiającą montaż z fotografią Jarosława Kaczyńskiego i z podpisem „KORONAWIRUS”.

„Nie sądziłem, że jest pan tak podłym i ograniczonym człowiekiem. Bez poważania”, napisał w reakcji na post Jacka Wilka popierający PiS dziennikarz Wojciech Reszczyński.

„Skasuj gnoju tego tweeta . Obrażasz PJK, męża stanu, zacnego patriotę, któremu nigdy nie będziesz w stanie dorównać. Pokazałeś tylko że jesteś zakompleksiałym gnojem”, skomentował wpis Wilka internauta Zdzisław Dawid.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat