Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz na Twitterze zażądał rezygnacji papieża Franciszka z pełnionego urzędu. Według niego ojciec święty już zbyt długo pełni swoją funkcję.

Postulat polityka Konfederacji jest reakcją na wpis zamieszczony 10 października na oficjalnym polskojęzycznym profilu papieża Franciszka na Twitterze. Papież zaapelował w nim o całkowite zniesienie kary śmierci oraz o poprawę warunków życia ludzi przebywających w więzieniach.

„Wszyscy chrześcijanie i ludzie dobrej woli są zatem dziś wzywani do walki nie tylko o zniesienie kary śmierci, i to we wszystkich jej formach, ale także o poprawę warunków więziennych w duchu poszanowania godności ludzkiej osób pozbawionych wolności”, podkreślono we wpisie.

W odpowiedzi Sośnierz zaapelował do Franciszka, by ten zrezygnował z pełnionej funkcji, ponieważ pełni ją już za długo.

„Pamiętam jak Wasza Świątobliwość zostawał papieżem, to deklarował, że nie będzie nim zbyt długo — może 4-5 lat. Minęło ponad 7. Myślę, że pora wypełnić obietnicę”, oświadczył poseł Konfederacji na Twitterze.

„Jest na świecie wystarczająco dużo ludzi kwestionujących dotychczasowe nauczanie KK wszystkich wieków. Nie potrzebujemy kolejnego w Rzymie. Robota papieża polega na przekazywaniu dalej, tego co otrzymał. Jeśli Waszej Świątobliwości to nie odpowiada, proszę rozważyć zmianę pracy”, dodał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę