Poseł Kownacki z PiS wzywa Tuska, by przekazał swoje wynagrodzenie na cele społeczne

Poseł PiS Bartosz Kownacki domaga się od przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska przekazywania części wynagrodzenia na cele społeczne.

   

Były wiceminister obrony włączył się w ten sposób do dyskusji nad wysokością wynagrodzeń dla polskich polityków. W poniedziałek Senat odrzucił projekt ich podwyższenia przyjęty wcześniej w Sejmie głosami partii Jarosława Kaczyńskiego i opozycji z KO, Lewicy i PSL.

Kownacki wezwał we wtorek na Twitterze Tuska, jak również Andrzeja Halickiego i innych polskich europosłów do przekazywania części uposażeń na cele społeczne.

   

„Od @donaldtusk @AndrzejHalicki i innych Europarlamentarzystów, oczekuję oddania w dobie koronakryzysu, nadwyżki uposażenia przekraczającej pensję poselską i przekazanie jej na cele społeczne. Jeśli tego nie zrobicie okażecie się cwaniaczkami i hipokrytami.”, oznajmił poseł PiS.

We wcześniejszym wpisie Kownacki zaatakował Tuska za to, że jego pobyt w Brukseli kosztował polskich podatników 7 mln złotych, zaś obecnie były szef Rady Europejskiej „otrzymuje prawie 90 tys. zł miesięcznie”.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News