Poseł PiS Bartosz Kownacki domaga się od przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska przekazywania części wynagrodzenia na cele społeczne.

Były wiceminister obrony włączył się w ten sposób do dyskusji nad wysokością wynagrodzeń dla polskich polityków. W poniedziałek Senat odrzucił projekt ich podwyższenia przyjęty wcześniej w Sejmie głosami partii Jarosława Kaczyńskiego i opozycji z KO, Lewicy i PSL.

Kownacki wezwał we wtorek na Twitterze Tuska, jak również Andrzeja Halickiego i innych polskich europosłów do przekazywania części uposażeń na cele społeczne.

„Od @donaldtusk @AndrzejHalicki i innych Europarlamentarzystów, oczekuję oddania w dobie koronakryzysu, nadwyżki uposażenia przekraczającej pensję poselską i przekazanie jej na cele społeczne. Jeśli tego nie zrobicie okażecie się cwaniaczkami i hipokrytami.”, oznajmił poseł PiS.

We wcześniejszym wpisie Kownacki zaatakował Tuska za to, że jego pobyt w Brukseli kosztował polskich podatników 7 mln złotych, zaś obecnie były szef Rady Europejskiej „otrzymuje prawie 90 tys. zł miesięcznie”.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!