– Marian Banaś ma też wielkie zasługi. Jednak mafia VAT-owska i te 200 kilkadziesiąt miliardów złotych, które udało się ściągnąć do budżetu, to w dużym stopniu jego zasługa. Nie można by realizować programu 500 plus i wielu innych działań – powiedział w poniedziałek w prawicowej Telewizji Republika poseł PiS Tomasz Latos.

Polityk odniósł się w ten sposób do zarzutów ciążących na obecnym szefie Najwyższej Izby Kontroli. Dotyczą one wynajmowania w Krakowie kamienicy osobom z tamtejszego półświatka oraz działalności mafii VAT-owskiej w Ministerstwie Finansów w czasie, gdy Banaś w nim pracował, a szefem resortu był Mateusz Morawiecki.

– To jest rzeczywiście coś, co wszystkich nas niepokoi i jest powodem pewnego dyskomfortu. Czekamy na wyjaśnienia – mówił o zarzutach wobec Banasia poseł Latos.

Parlamentarzysta stwierdził, że wszystkie okoliczności afery z udziałem szefa NIK „trzeba do końca wyjaśnić”. – Jeżeli ta sprawa nie będzie naprawdę bardzo rzetelnie wyjaśniona i bardzo szczegółowo, to trudno mi sobie wyobrazić, przy różnego rodzaju niedomówieniach, dalsze normalne funkcjonowanie tej ważnej instytucji, organu kontroli państwowej, pod rządami Mariana Banasia – zauważył.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę