Poseł PiS wjechał samochodem w dwóch chłopców!

REKLAMA

O wypadku z udziałem parlamentarzysty partii rządzącej pisze portal rzeszow-news.pl. Do zdarzenia doszło 28 listopada. Poseł Piotr Babinetz miał potrącić swoim samochodem chłopców w wieku 15 i 16 lat. Potrąconych i polityka przetransportowano do szpitala. Okoliczności wypadku bada policja.

Kolizja miała miejsce około godziny 20:00 na Podkarpaciu we wsi Zmiennica. Z tego co przekazali policjanci wynika, że trzech chłopców szło w kierunku Brzozowa prawą stroną jezdni prowadząc rowery. Opel insingnia, którym jechał poseł potrącił dwóch nastolatków. Trzeci nie ucierpiał.

Piotr Babinetz podróżował sam, a w wyniku uderzenia on też odniósł obrażenia. Z tego powodu na miejscu nie można było sprawdzić zawartości alkoholu we krwi. Dziś rano Monika Dereń z KPP w Brzozowie poinformowała, że poseł nie był pijany. Badania przeszli także nastolatkowie.

REKLAMA

Piotr Babinetz  to samorządowiec i historyk urodzony 9 września 1969 w Krośnie. Działał jako radny w Krośnie, a w 2002 wybrano go na radnego sejmiku podkarpackiego. Startował wówczas z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Podkarpacie Razem.

W 2001 i 2005 reprezentując Prawo i Sprawiedliwość  kandydował do Sejmu, ale bez powodzenia. W 2007 roku w barwach tej samej partii wszedł do Sejmu. Reelekcję uzyskał w 2011 roku, co powtórzył również w 2015. Kandydował też w 2009 do Parlamentu Europejskiego, ale bezskutecznie.

Podziel się: