Fot.Facebook.com/posel.szczerba

Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba w niedzielnym programie „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET” skomentował niedawne publikacje „Partia i Spółki”, ujawniające ogromną skalę nepotyzmu wśród polityków PiS i Solidarnej Polski, w tym układy personalne w Spółkach Skarbu Państwa.

– Jest jedno takie słowo, które się ciśnie na usta: to jest mafia – powiedział Szczerba. – To jest polityczna mafia i myślę, że ta definicja całkowicie wyczerpuje to, co wszyscy widzimy. Celem tego układu, bo to jest układ powiązany ściśle z politykami PiS, jest to, by nagrabić ile się da. Czyli wyciągnąć ze Spółek Skarbu Państwa tyle, ile się da – podkreślił polityk.

Szczerba zauważył, że powiązania personalne ujawnione przez dziennikarzy Radia ZET, „Gazety Wyborczej” i Onetu to jedynie „wierzchołek góry lodowej”.

– Państwo pokazaliście nazwiska osób zatrudnionych na konkretnych stanowiskach. Jest jeszcze cała sfera usług marketingowych, sponsoringu, usług prawnych itd. My też temu będziemy się przyglądać jako Koalicja Obywatelska – zapowiedział parlamentarzysta.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę