Poseł Platformy Obywatelskiej i szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk w rozmowie z Wirtualną Polską ostro skrytykował telewizję publiczną. Polityk porównał ją do domu publicznego, zaś kanał TVP Info określił mianem „szczujni”.

Tomczyk skomentował w ten sposób ujawnienie przez telewizję publiczną nagrań z rozmów Romana Giertycha z twórcą portalu „Sok z Buraka”.

– Telewizja państwowa z telewizją publiczną ma niewiele wspólnego, więcej wspólnego ma pewnie z domem publicznym – powiedział szef  klubu KO w poniedziałkowej audycji „Tłit”. –  Jak w telewizji publicznej pojawiają się jakieś przecieki z prokuratury czy służb specjalnych, to wszyscy wiemy, skąd te informacje pochodzą – oświadczył.

Tomczyk stwierdził, że w odniesieniu do telewizji publicznej „mógłby użyć jeszcze wielu innych określeń”. Jego zdaniem ze względu na charakter uprawianej propagandy powinien zostać zlikwidowany kanał TVP Info.

– Mogę powiedzieć, że część informacyjna TVP Info powinna być zlikwidowana, bo jest jedną wielką szczujnią, jest czymś, co dzisiaj niszczy polskie społeczeństwo – mówił parlamentarzysta PO.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę