Podczas konferencji prasowej w Białymstoku poseł Porozumienia, wchodzącego w skład Zjednoczonej Prawicy, Jacek Żalek zajął się tematyką epidemii koronawirusa w Polsce. Parlamentarzysta podkreślił, że zagrożenie to może zlikwidować jedynie wielki przywódca na miarę Kazimierza Wielkiego. Za jego współczesny odpowiednik uznał  prezydenta Andrzeja Dudę.

– Mógłbym porównać Andrzeja Dudę do Kazimierza Wielkiego, ale takie porównania będziemy mogli snuć za pięć lat, kiedy po dziesięciu latach pan prezydent pozostawi po sobie spuściznę, którą będziemy mogli oceniać – powiedział Żalek

Polityk partii Jarosława Gowina stwierdził, że w Polsce mało było takich polityków, którzy osiągnęli na arenie międzynarodowej tak wiele jak Duda. Zasługą prezydenta jest to, że „państwo, które było na marginesie polityki, było podporządkowane albo jednej, albo drugiej ambasadzie, dzisiaj mówi własnym głosem”.

– I ten głos musi być słyszalny, musi być skuteczny w zagrożeniach, które powinny nas łączyć. Tym zagrożeniem jest dzisiaj koronawirus. To zagrożenie, które powinno nas motywować do szukania najlepszych przywódców, którzy nas z niego wyprowadzą – mówił Żalek, zachęcając do poparcia Dudy w majowych wyborach prezydenckich.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę