Poseł Żalek: To wina PO, że PiS nie ma pieniędzy na pomoc dla firm!

REKLAMA

Poseł PiS Jacek Żalek w Telewizji Republika wypowiedział się na temat trwającej w Polsce pandemii COVID-19. Omawiając tarczę antykryzysową przygotowaną przez rząd Mateusza Morawieckiego, parlamentarzysta oskarżył Platformę Obywatelską, że jej rządy uniemożliwiły większą pomoc przedsiębiorcom.

– Gdyby chłopaki z Platformy nie rozdali 150 mld i nie doszło do faktycznego wtedy takiego zamachu na polskie oszczędności, to pewnie byłyby w systemie emerytalnym takie oszczędności, że nie zostałyby przejedzone przez budżet – oświadczył Żalek.

– Dzisiaj bylibyśmy zamożniejszym państwem, które lekkomyślnie nie wydało oszczędności Polaków i myślę , że stać byłoby nas na dużo więcej – stwierdził poseł.

REKLAMA

Polityk Zjednoczonej Prawicy postawił przy tym dość zaskakującą tezę, że Polska jest obecnie w dużo lepszej sytuacji niż na przykład Niemcy.

– Na przykładzie Włoch, Francji, niewykluczone, że i Niemiec, Hiszpanii, my jesteśmy w dużo dużo lepszej sytuacji, bo nie zapłacimy tak wysokiej ceny za lekkomyślność polityków, którzy namawiali do tego, żeby lekceważyć zalecenia epidemiologów i lekceważono je w imię ideologii, bo to był okres 8 marca, więc lewicowi działacze mieli potrzebę manifestowania ze skutkiem takim, że tam, gdzie manifestowano, dzisiaj te miasta sobie nie radzą – ocenił Żalek.

Podziel się: