Posłanka Jachira nazwała prymasa Wyszyńskiego faszystą i antysemitą. Tusk i Budka milczą

Fot.Facebook.com/JachiraKlaudia

Oburzenie w internecie wywołał wpis na Twitterze Klaudii Jachiry. Posłanka Koalicji Obywatelskiej nazwała w nim niedawno beatyfikowanego prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego „faszystą” i „antysemitą”.

REKLAMA

„Faszysta i antysemita (ot, błędy młodości) wynoszony na ołtarze przez obrońców pedofili (kto nie ma pokus?) podczas stanu wyjątkowego – do obejrzenia na wszystkich kanałach”, napisała posłanka na swoim koncie na TT.

REKLAMA

Po opublikowaniu tego tweeta politycy Zjednoczonej Prawicy zażądali od lidera PO Donalda Tuska i szefa klubu parlamentarnego tej partii Borysa Budki odcięcia się od słów Jachiry oraz usunięcia jej z klubu.

„Czy władze Platformy, czyli Donald Tusk i Borys Budka wyciągną konsekwencje wobec ich posłanki Klaudii Jachiry, posługującej się językiem kłamstwa, pogardy i nienawiści wobec bł. kard. Stefana Wyszyńskiego – postaci pomnikowej w historii Polski i Kościoła powszechnego?”, pytał Jerzy Polaczek z PiS.

Publicysta Wiktor Świetlik pytał z kolei, czy opinia Jachiry o prymasie Wyszyńskim to „oficjalne stanowisko całego klubu KO i przewodniczącego Tuska?”.

Internauci wskazywali, że wypowiedzi Jachiry są prezentem dla PiS i prowadzą do spadku popularności PO wśród Polaków.

REKLAMA

Do czwartku wieczór Tusk i Budka nie odnieśli się do słów Jachiry. Na ich oficjalnych kontach na Twitterze brak jest jakichkolwiek wpisów na ten temat.

Podziel się: