Posłanka Scheuring-Wielgus w tarapatach! Policja chce ją ukarać za zwalczanie pedofilii w Kościele!

Do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego trafił wniosek od Komendanta Głównego Policji o pociągnięcie do odpowiedzialności Joanny Scheuring-Wielgus. Pismo sygnowane przez gen. Jarosława Szymczyka dotyczy wydarzeń z sierpnia 2018 roku, kiedy posłanka wzięła udział w akcji przeciwko pedofilii w Kościele.

„Wnoszę o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności za wykroczenie posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Joanny Scheuring Wielgus”, czytamy w piśmie podpisanym przez Komendanta Głównego Policji, do którego dotarł Onet.

Posłanka miałaby stracić immunitet i być ukarana za to, że 26 sierpnia 2018 roku na bramie wejściowej do Bazyliki Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Toruniu zamieściła plakat z napisem „Baby Shoes Remember Stop Pedofilii”. W ocenie Komendanta Głównego Policji, było to miejsce publiczne, w którym nie wolno podejmować tego rodzaju działań, a Scheuring-Wielgus powiesiła tam afisz „bez zgody zarządzającego miejscem”.

Baby Shoes Remember to inicjatywa, która narodziła się już kilka lat temu w Irlandii, a do Polski po raz pierwszy dotarła w sierpniu zeszłego roku. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem pedofilii w Kościele i upamiętnienie jej ofiar, w szczególności tych, które nie doczekały się sprawiedliwości. W ramach Baby Shoes Remember dziecięce buciki pojawiły się na płotach wielu polskich kościołów, między innymi w Warszawie, Poznaniu, Toruniu, Bydgoszczy, Krakowie, Lublinie i Szczecinie, z których część została zerwana z ogrodzeń przez księży.

Czytaj także:  Ziemkiewicz: Ojciec Rydzyk żyje bardzo skromnie

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.