Małgorzata Prokop-Paczkowska
fot. Facebook / Małgorzata Prokop-Paczkowska

Posłanka Małgorzata Prokop-Paczkowska zaliczyła niemałą wpadkę podczas przemówienia na sejmowej mównicy. Omawiając sytuację finansową Polaków stwierdziła, że w naszym kraju „2 miliardy osób żyje w ubóstwie”.

W ostatni czwartek w Sejmie toczona była debata na temat ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jedną z posłanek, która zabrała głos w tej sprawie była Małgorzata Prokop-Paczkowska, która poruszyła również kilka innych tematów.

Najpierw posłanka zaczęła mówić o gorącej w ostatnich miesiącach dyskusji na temat praw kobiet i aborcji. Prokop-Paczkowska cynicznie cytowała słowa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że „jeśli ktoś będzie chciał, to wyjedzie, więc jakoś sobie poradzi”.

W dalszej części swojego przemówienia posłanka powołała się na oficjalne statystyki, które miały obrazować poziom ubóstwo w naszym kraju. Problemem było jednak to, że stwierdziła ona, że problem ten dotyczy… dwóch miliardów Polaków.

– W Polsce żyje 2 mld ludzi poniżej granicy ubóstwa. Oni, kiedy będą chorować nowotworowo czy na stwardnienie rozsiane, nie kupią leku, nie wydadzą tysiąca złotych miesięcznie na ten lek – mówiła Małgorzata Prokop-Paczkowska.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę