Fot. Twitter.com/KancelariaSejmu

Jak dowiedział się Onet, w klubie parlamentarnym Koalicji Obywatelskiej mają być wszczęte postępowania dyscyplinarne wobec posłów, których zabrakło na piątkowym głosowaniu w sprawie podwyżki akcyzy na alkohol i papierosy. Parlamentarzystom, którzy nie usprawiedliwią swojej nieobecności grożą kary finansowe.

Onet zauważa, że „niewiele brakowało, by PiS to ważne głosowanie przegrało”. „Zawiodła jednak mobilizacja po stronie opozycji. »Przeciw« padło tylko 208 głosów”, czytamy.

„To było 115. głosowanie w Sejmie w trakcie piątkowej serii. Posłowie decydowali, czy zgodnie z wolą PiS stawki akcyzy na alkohol, papierosy i tytoń pójdą w górę. Obóz władzy ostatecznie wygrał, ale okazało się, że mogło być zupełnie inaczej. „Za” było tylko 219 z posłów klubu partii rządzącej, a więc sporo mniej, niż wynosi sejmowa większość”, zaznacza portal.

„Na sali zabrakło aż siedmiorga posłów Koalicji Obywatelskiej: Riada Haidara, Joanny Jaśkowiak, Izabeli Mrzygłockiej, Marka Krząkały, Ryszarda Wilczyńskiego, Cezarego Tomczyka i Sławomira Nitrasa”, wylicza Onet.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę