Adam Niedzielski
Fot.Facebook.com/MZGOVPL

Minister zdrowia Adam Niedzielski zwrócił się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o ukaranie posłów Grzegorza Brauna i Roberta Winnickiego, którzy – jak podał polityk – pod pretekstem kontroli poselskiej wtargnęli na teren kierowanego przez niego resortu.

„W dniu dzisiejszym dwóch posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pan Grzegorz Braun i pan Robert Winnicki, wtargnęło na teren Ministerstwa Zdrowia, pod pretekstem prowadzenia kontroli poselskiej”, napisał Niedzielski w datowanym na 13 grudnia piśmie.

„Wyżej wskazani posłowie nie zawiadomili mnie wcześniej o planowanej kontroli ani o jej przedmiocie. Nie potrafili go ponadto sprecyzować w czasie wtargnięcia do Ministerstwa Zdrowia”,  podkreślił minister. Było to o tyle ważne,  że „co do zasady praca w resorcie odbywa się w trybie zdalnym, co zapobiegać ma wystąpieniu ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2 między pracownikami ministerstwa”.

„Z ubolewaniem zaakcentować muszę ponadto, że zachowanie pana Grzegorza Brauna nie licowało z godnością piastowanego przez niego mandatu poselskiego, a co gorsza mogło naruszać dobra prawnie chronione innych osób, m.in. przez kierowanie inwektyw pod adresem pracowników Ministerstwa Zdrowia”, dodał Adam Niedzielski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę