Posłanka PiS Gabriela Masłowska zapowiada, że zwróci się do ministerstwa edukacji o wprowadzenie zakazu organizowania w szkołach dnia Halloween, obchodzonego corocznie wieczorem 31 października. – Nie można dzieciom fundować takiego horroru. Wieczorem te dynie z wyciętymi zębami wyglądają przerażająco – argumentuje związana z Radiem Maryja ojca Tadeusza Rydzyka parlamentarzystka.

Masłowska podkreśla, że jest to moda, która przyszła do Polski z zagranicy, a w szkołach nauczyciele „siłą rozpędu organizują takie bale dla dzieci, bo łatwo je zająć, cieszą się, że mogą się przebrać”. – Dzieci są oswajane z magią, horrorami, stworami, a rodzice są pokazywani jako wrogowie. Nie można na to pozwalać – uważa posłanka.

Według posła PiS Dariusza Pionkowskiego z sejmowej komisji edukacji jednym z zadań resortu minister Anny Zalewskiej powinno być interweniowanie poprzez kuratoria w szkołach organizujących Halloween.

Krytyczny wobec obchodów Halloween jest też kardynał Kazimierz Nycz. Hierarcha podkreśla, że jest to zwyczaj obcy tradycji chrześcijańskiej i walka z nim jest odpowiedzialnością polskiego Kościoła.

W ocenie księży egzorcystów „Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów” i wiąże się z ze wzrostem liczby opętań przez demony wśród dzieci, które w tych obchodach uczestniczą.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę