Posyp sól na gąbkę do mycia naczyń
YouTube screen | simple & fast

Posyp sól na gąbkę do mycia naczyń, a będziesz zaskoczony. Dzięki temu prostemu trikowi sprawisz, że twoje gąbki będą czyste. Sprawdź czy też tak robisz.

Wystarczy, że posypiesz sól na gąbkę do mycia naczyń, a będziesz niezwykle zaskoczony rezultatem. Ten patent powinien poznać każdy, bo dzięki niemu będziemy zdrowsi.

Posyp sól na gąbkę do mycia naczyń. Zaskakujący efekt

Gąbki do mycia naczyń to niezbędny element w każdej kuchni. Nie wyrzucamy ich po jednorazowym użyciu i trzeba przyznać, że wiele osób nie pamięta o tym, że je także trzeba myć. Warto wtedy zastosować prosty trik.

Do miseczki włóż gąbkę i dodaj jedną łyżkę soli oraz octu. Całość zalej wrzątkiem i zostaw na 15 minut. Dzięki temu gąbka będzie czysta. Dlaczego ten patent jest bardzo ważny i warto o nim pamiętać?

Wnętrze gąbki po umyciu naczyń jest przepełnione różnymi drobnoustrojami, których nie chcielibyśmy zobaczyć gołym okiem. Nie wszystkie są korzystne dla naszego zdrowia, a zwłaszcza te w wilgotnych gąbkach. Nie myjąc ich, rozprowadzamy bakterie po całych naczyniach i mycie taką gąbką nie jest dobre i zdrowe, ponieważ może pojawić się nawet jakaś niestrawność ze strony układu pokarmowego. Wtedy najczęściej winimy jedzenie, ale mało kto zgadnie, że winowajcą mogą być właśnie bakterie gromadzące się w nieumytych gąbkach, które na pierwszy rzut oka wyglądają na czyste.

Najbezpieczniej jest wymieniać gąbki na nowe bardzo regularnie. Sprawdź także jak wyczyścić piekarnik lub patelnie za pomocą genialnych sztuczek.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę