Posyp sól na gąbkę do mycia naczyń
YouTube screen | simple & fast

Posyp sól na gąbkę do mycia naczyń, a będziesz zaskoczony. Dzięki temu prostemu trikowi sprawisz, że twoje gąbki będą czyste. Sprawdź czy też tak robisz.

Wystarczy, że posypiesz sól na gąbkę do mycia naczyń, a będziesz niezwykle zaskoczony rezultatem. Ten patent powinien poznać każdy, bo dzięki niemu będziemy zdrowsi.

Posyp sól na gąbkę do mycia naczyń. Zaskakujący efekt

Gąbki do mycia naczyń to niezbędny element w każdej kuchni. Nie wyrzucamy ich po jednorazowym użyciu i trzeba przyznać, że wiele osób nie pamięta o tym, że je także trzeba myć. Warto wtedy zastosować prosty trik.

Do miseczki włóż gąbkę i dodaj jedną łyżkę soli oraz octu. Całość zalej wrzątkiem i zostaw na 15 minut. Dzięki temu gąbka będzie czysta. Dlaczego ten patent jest bardzo ważny i warto o nim pamiętać?

Wnętrze gąbki po umyciu naczyń jest przepełnione różnymi drobnoustrojami, których nie chcielibyśmy zobaczyć gołym okiem. Nie wszystkie są korzystne dla naszego zdrowia, a zwłaszcza te w wilgotnych gąbkach. Nie myjąc ich, rozprowadzamy bakterie po całych naczyniach i mycie taką gąbką nie jest dobre i zdrowe, ponieważ może pojawić się nawet jakaś niestrawność ze strony układu pokarmowego. Wtedy najczęściej winimy jedzenie, ale mało kto zgadnie, że winowajcą mogą być właśnie bakterie gromadzące się w nieumytych gąbkach, które na pierwszy rzut oka wyglądają na czyste.

Najbezpieczniej jest wymieniać gąbki na nowe bardzo regularnie. Sprawdź także jak wyczyścić piekarnik lub patelnie za pomocą genialnych sztuczek.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę