Posypuję kołdrę
fot. iStock

Posypuję kołdrę, zostawiam na 10 minut i odkurzam. Prosty patent pozwala zachować ją w jak najlepszej kondycji na dłuższy czas. 

Kołdra to ten element każdego łóżka, który zapewnia nam komfortowy, przyjemny i zdrowy sen. Z upływem czasu traci świeżość i przede wszystkim czystość. Ale można przywrócić jej pierwotny stan. Wystarczy zastosować ten trik.

Posypuję kołdrę, zostawiam na 10 minut i odkurzam. Genialny patent na czystą kołdrę

W tym sposobie chodzi o wykorzystanie potencjału mieszanki z proszku do pieczenia oraz sody oczyszczonej. Te dwa produkty przywrócą kołdrze dawny wygląd. W dodatku zneutralizuje i pozbędzie się nieprzyjemnych zapachów. Pranie kołdry jest tak samo istotne jak pranie pościeli. Gromadzi się tam wiele zanieczyszczeń, drobnoustrojów. Warto więc o tym pamiętać.

Proszek, soda i woda – przepis na odświeżenie kołdry

Wymieszaj jedno opakowanie sody z dwoma opakowaniami proszku do pieczenia i wymieszaj. Posyp na kołdrę równomiernie, możesz użyć większej ilości mieszanki jeśli twoja kołdra jest duża. Pozostaw na co najmniej 10 minut, a najlepiej na dłużej, np. na 30-60 minut. Potem odkurz kołdrę z mieszanki i wypierz ją w pralce zgodnie z informacjami na ulotce.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!