W ostatnim czasie pogoda nas nie rozpieszczała. Teraz sytuacja ulegnie zmianie i znów będzie można się spodziewać ponad 30-stopniowych upałów. Do Polski napływa ta sama fala, która przyniosła upały w czerwcu. Eksperci oceniają, że takie temperatury mogą utrzymać się nawet do końca lata.

Wraz z upływem kolejnych dni front z gorącym powietrzem będzie docierał do Polski. Wielu ekspertów mówi, że w tegoroczne lato nie zaznamy już chłodu. Znaczne ocieplenie będzie można odnotować już w sobotę. Temperatury sięgną prawie 30 stopni. Kolejne dni będą coraz bardziej gorące. W niektórych rejonach Polski temperatura może sięgnąć dużo ponad 30 stopni. Prognozy pokazują taką pogodę do końca lipca. To jednak nie oznacza końca upałów.

W Europie już pojawiły się ostrzeżenia pogodowe – głównie we Francji i we Włoszech. Tam temperatury przekroczą 40 stopni C.

Przypominamy, aby w czasie upałów pić dużo wody i nosić okrycie głowy. Z domu najlepiej wychodzić w godzinach popołudniowych. Przed południem i w południe najlepiej skrywać się w cieniu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę