Już od trzech dni we Włoszech trwają gwałtowne burze i silne wiatry. Wiadomo, że nie żyje co najmniej 12 osób. Włoskie media donoszą, że Wenecja przedstawia apokaliptyczny widok. Miasto jest całkowicie zalane, Plac Świętego Marka już od dwóch dni jest pod wodą. Bazylika Świętego Marka także uległa zalaniu. Historyczne, mozaikowe podłogi zalane są 90 cm wody! – W ciągu jednego dnia bazylika postarzała się o 20 lat. To strasznie trudna sytuacja i naprawienie szkód może być niemożliwe – powiedział opiekun Kościoła.

Wenecja odnotowała 156 cm opadów. Pomimo że połowa miasta jest zalana, mieszkańcy starają się żyć normalnie. Bardzo duże szkody występują niemalże w całych Włoszech. Wiatr wiał z prędkością niemalże 150km/h. Większość z 12 ofiar została przygnieciona przez drzewa.

Tragicznie zniszczony został region Liguria. Fale osiągały nawet 10 metrów wysokości. Niszczyły falochrony i zatopiły 180 jachtów. Luksusowy kurort Rapallo został bardzo zniszczony. Lokalne media donoszą, że krajobraz, który obecnie tam występuje można określić jako „apokaliptyczny”.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!