Wypadek w centrum Łodzi. W środę na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Strykowskiej zderzyły się dwa samochody osobowe i dwa radiowozy. Pięciu policjantów potrzebowało pomocy medycznej.

W wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i dwóch radiowozów w centrum Łodzi rannych zostało pięciu policjantów. Spowodował go 28-letni kierowca samochodu marki Citroën, który jadąc w stronę centrum miasta, próbował zmienić pas. Podczas tego manewru uderzył w jadący obok niego samochód marki Audi, a następnie w stojący na światłach wóz policyjny. Pchnięty siłą uderzenia radiowóz zderzył się z kolei z innym pojazdem policji, którego kierowca także czekał na zmianę światła.

Z doniesień wynika, że w obu radiowozach jechało sześciu funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi (dwóch w jednym, czterech w drugim). Kiedy na miejsce wypadku przyjechała karetka, od razu zadecydowano o konieczności hospitalizacji trzech z nich. Po badaniu w karetce, ratownicy postanowili, że kolejni dwaj policjanci również muszą zostać przetransportowani do szpitala.

– Funkcjonariusze doznali typowych obrażeń przy tego rodzaju zdarzeniach. Są to potłuczenia, urazy kręgosłupa i urazy klatki piersiowej spowodowane przez zapięte pasy bezpieczeństwa. Od stanu ich zdrowia zależeć będzie dalsze postępowanie w tej sprawie. Jeśli nie stało się im nic groźnego i po badaniach jeszcze dziś opuszczą szpital, skończy się na mandacie dla sprawcy. Jeśli obrażenia będą poważniejsze, kara będzie surowsza – powiedziała asp. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę