W miejscowości Żurawie niedaleko Częstochowy dwóch nastolatków brało udział w poważnym wypadku. Jadąc quadem na polnej drodze, w pewnym momencie zjechali drogi i z dużą prędkością uderzyli w drzewo.

Do zdarzenia doszło dziś nad ranem w miejscowości Żurawie w województwie opolskim, 35 kilometrów od Kluczborka. Z wstępnych informacji wynika, że quad prowadzony przez dwóch nastolatków w pewnym momencie zjechał z drogi powiatowej i impetem uderzył w przydrożne drzewo.

Skutki tego zderzenia okazały się fatalne. 19-letni kierowca, jak również jego pasażer doznali poważnych obrażeń, między innymi połamania obu nóg. Drugi z mężczyzn po uderzeniu został przygnieciony przez ważący kilkaset kilogramów pojazd i nie mógł się spod niego wydostać o własnych siłach. Pomocy w tym zakresie udzielili mu obecni na miejscu strażacy.

Póki co jeszcze nie wiadomo, czy kierowca, który doprowadził do fatalnego zderzenia z drzewem był trzeźwy. Jego poważny stan po uderzeniu był na tyle poważny, że póki niemożliwe było zbadanie go alkomatem na obecność alkoholu we krwi. Do tego momentu została mu pobrana krew do badań.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę