Dziś nad ranem w centrum Szczecina, a dokładniej na Placu Brama Portowa autobus komunikacji miejskiej zderzył się z tramwajem. W wyniku tego zdarzenia rannych zostało siedem osób.

W kolizji wzięły udział autobus linii ,,B” i tramwaj linii ,,3″. Doszło do niej na wysokości Placu Brama Portowa około godziny 7:00, czyli w samym szczycie porannego ruchu komunikacyjnego. Wskutek siły uderzenia, największe obrażenia odnieśli kierowcy obu pojazdów, a poza tym lekkich urazów doznało pięciu pasażerów.

Na miejsce zdarzenia bardzo szybko odesłane zostały odpowiednie służby. Choć nie pojawił się ogień, swoje obowiązki wykonują tam trzy zastępy straży pożarnej, o zdrowie rannych dba sześć karetek pogotowia ratunkowego, natomiast okoliczności zdarzenia bada szczecińska policja.

Wypadek w tak newralgicznym miejscu oczywiście spowodował, że komunikacja jest niezwykle utrudniona. Plac Brama Portowa został całkowicie zablokowany, w związku z czym Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie zorganizował komunikację zastępczą, która jeździ okrężnymi trasami.

Utrudnienia dotyczą przejazdów w stronę ulicy Wojska Polskiego, a także na odcinku od Placu Zwycięstwa w kierunku ulic Niepodległości i Wyszyńskiego. Co więcej, w okolicy tworzą się olbrzymie korki. Samochody nie jeżdżą w najbliższym obrębie miejsca zdarzenia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę