Fot.Facebook.com/JanuszKowalski.official

– Minister ds. europejskich Konrad Szymański powinien zostać zdymisjonowany i natychmiast odejść z rządu – oświadczył w piątek w Radiu Plus Janusz Kowalski. Zdaniem posła Solidarnej Polski Szymański ponosi odpowiedzialność za wszystkie problemy, które Polska ma obecnie z Brukselą.

W nocy z czwartku na piątek zakończył się unijny szczyt, podczas którego Polskę reprezentował premier Mateusz Morawiecki. Przed szczytem szef rządu mówił, że dyskutowane będą na nim także kwestie związane z polityką klimatyczną. Jak stwierdził Morawiecki, ciąży na niej „taki cień związany z cenami uprawnień do emisji CO2”.

– Pan premier dostał wielkie wsparcie od Sejmu poparcia polskiego postulatu zawieszenia unijnego systemu handlu emisjami, tego haraczu, który nakładany jest na polską energię – powiedział Kowalski w Radiu Plus. – Niestety się nie udało – dodał.

Poseł Solidarnej Polski przekonywał, że należy zwrócić uwagę na „całość osób, które towarzyszą panu premierowi” i podkreślił, że za kwestie dotyczące negocjacji odpowiada minister ds. europejskich Konrad Szymański.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!