„Powinna kury macać i krowy doić”. Były poseł atakuje Kidawę-Błońską!

REKLAMA

W sobotę wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatką Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Polityk wygrała w partyjnych prawyborach rywalizację z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem.

Rozstrzygnięcie prawyborów w PO nie wszystkim się spodobało. Były poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński przypuścił niewybredny atak na kandydatkę na prezydenta. Nisko ocenił jej inteligencję i nazwał sztucznym wytworem.

REKLAMA

„Małgorzata Kidawa Błońska, bezpoglądowy, bezideowy, o niewielkim IQ wytwór ciężkiej pracy stomatologa, fryzjera i stylistek nie ma mojego głosu – ta Pani powinna kury macać i krowy doić, jak już mówiłem w Sejmie…”, napisał w mediach społecznościowych Ryfiński.

Wpis byłego parlamentarzysty nie spodobał się wielu internautom, co nie jest zaskoczeniem, gdyż Polacy generalnie nie lubią atakowania kobiet.

„Daleki jestem od popierania MKB, ale to jest zwykłe chamstwo, ale czegóż innego spodziewać się po takim ordynarnym palikociarzu jak Ryfiński”, napisał Zenon Mrównica.

„Cóż, jedno słowo ciśnie mi się na usta. Cham z szanownego pana wylazł na powierzchnię”, stwierdziła Zuzanna Kwiatkowska, odnosząc się do wpisu Ryfińskiego.

„Często zdarza się, że wpis ad personam więcej mówi o jego autorze niż o kimkolwiek innym. Nic mi do pani MKB, ale takie wpisy napawają mnie obrzydzeniem – tak ich treść, jak i ich auror”, skomentował użytkownik Jerzy 774.

Udostępnij: